0917 164 519Garancia najrýchlejšieho a jednoduchého vybavenia reklamácie

Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris - Čo to vlastne je a na čo slúži?

Tribulus terrestris je názov rastliny, ktorá prevažne rastie v Spojených štátoch amerických. Tribulus terrestris nie je pôvodná vo všetkých miestach kde teraz rastie, ale udomácnila sa vo väčšine regiónoch. Je nazývaný tiež aj ako "pichľavý vinič" podľa jeho tŕnistých častí.

Napriek tomu, že Tribulus terrestris nemá moc atraktívny vzhľad, mnoho ľudí tvrdí, že má obohacujúce účinky pre telo. Tribulus terrestris nájdete ako doplnok stravy na pultoch u väčšiny zdravotníckych predajní a vo fitness centrách. Tento doplnok je kombináciou extraktov viacerých zložiek, ktoré pochádzajú priamo z rastliny Tribulus terrestris.

Tribulus Terrestris

Existuje niekoľko vyhlásení o tom, čo doplnok Tribulus terrestris môže spraviť pre telo. Dva najčastejšie dôvody prečo ho ľudia začínajú brať je, predovšetkým, na zvýšenie svojej sexuálnej túžby a na zvýšenie svalovej hmoty. Športovcov priťahujú hlavne vlastnosti na budovanie svalovej hmoty, no ľudia ho tiež berú na liečbu závažných ochorení ako je rakovina, problémy s obličkami a problémy s krvným tlakom.

Výhody Tribulus terrestris:

Bolo oznámené, že výťažky z rôznych častí rastliny Tribulus terrestris môžu byť užitočné pre ľudí, ktorí potrebujú pomôcť v boji proti infekciám.

Niektorí ľudia veria, že Tribulus terrestris môže mať aj iný pozitívny vplyv pre telo. Jedným z alternatívnych využití je zvýšenie sexuálneho apetítu jak mužov tak aj žien. Avšak môže tiež pôsobiť ako afrodiziakum a pomáha mužom s problémami s impotenciou.

Ďalšie menej známe výhody doplnku Tribulus terrestris tvoria dlhý zoznam. Hovorí sa napríklad, že je dobrý na liečbu kvapavky, obličkových kameňov, vysokého krvného tlaku a dokonca aj niektorých druhov rakoviny.

Hoci existuje mnoho návrhov na čo všetko by Tribulus terrestris mohol byť vhodný, doteraz však neexistuje žiadne pevné vedecké a lekárske štúdiu, ktoré dokazuje niečo definitívne. Čo však lekári potrebujú je rad spoľahlivých štúdií, kde budú môcť overiť výhody použitia Tribulus terrestris.

Tribulus Terrestris

Nežiaduce účinky Tribulus Terrestris:

Tribulus terrestris nebol toľko analyzovaný ako iné lieky a liečivá. Preto celé spektrum možných nežiaducich účinkov je v tomto momente ešte nie úplne známe a kompletné.

Vzhľadom k týmto obmedzeniam a na základe dostupných informácií, nežiaduci účinok môže byť zvýšená hladina testosterónu. Ten zase môže mať vplyv na zúrivosť, rast vlasov a veľkosť prostaty.

Nezabudnite tiež zvážiť aj ostatné lieky čo užívate, mohli by totiž zreagovať so zložkami nájdených v doplnku tribulus terrestris. Je vhodné, ešte pre tým ako pridáte niečo do svojho denného režimu, poradiť s tým so svojím lekárom.

Tribulus Terrestris - použitie v športe:

Celý športový svet podporuje Terrestris Tribulus ako prírodnú alternatívu namiesto umelých steroidov. Niektorí ľudia si myslia, že používanie Tribulus terrestris môže mať vplyv na stavbu svalnaté telo a zlepšiť tak úspešnosť v kulturistike. Tribulus terrestris môže pomôcť zlepšiť výkon športovca a pridať jeho svalovú hmotu.

Tribulus Terrestris

Existuje viacero tvrdení, ktoré hovoria, že tribulus terrestris je účinný a bezpečný pri budovaní svalovej hmoty športovcom, lebo sa tak môžu vyhnúť negatívnym vedľajším účinkom užívania steroidov.

Avšak je dôležité si uvedomiť, že vedecké a lekárske spoločnosti nemajú overenú žiadnu z tvrdení . Všetky teórie, ktoré počujeme o Tribulus terrestris, posilnení kapacity buniek a tkanív, aby absorbovali viac bielkovín a energie z potravy, sú len všeobecné špekulácie založené na obmedzenom počte štúdií.

Tribulus Terrestris