0917 164 519Garancia najrýchlejšieho a jednoduchého vybavenia reklamácie

Tipy pre krajší zadok

Tipy pre lepší zadok

Cvičenie zadných partií pomáha chrániť dolnú časť chrbta proti zraneniam. V ohrození budú jedine tí, ktorí si idú vykrútiť krk, keď sa za vaším zadkom obzerajú. Toto platí ako pre ženy, tak aj pre mužov. Každý si zaslúži skvelý zadok! Ten však nezískate náhodou. Pridajte nejakú cielenú prácu na cvičenie vášho pozadia. Možno to bude najlepšia vec, akú túto rok urobíte. Čítajte ďalej a dozviete sa tie najlepšie tipy pre budovanie závideniahodného zadku.

zadok

Znásobte cvičenie na nohy

Izolovať cviky, ktoré sú zamerané len na zadok, je poriadne zložité. Vyskúšajte cvičenia na nohy dvakrát do týždňa. Jeden deň bude zameraný jednoducho na nohy a druhý deň na nohy s dôrazom na zadné partie. Takéto cvičenie určite prinesie požadované výsledky, váš zadok nebude plochý - dosiahnete plný a okrúhly tvar.

Zvyknite si samostatne precvičovať len jednu nohu, nie obe naraz

Precvičovanie každej končatiny nezávisle je efektívne pre precvičenie zaostávajúcich častí tela. Skúste bežné cviky so závažiami vykonávať najskôr jednou a potom druhou nohou. Pokiaľ cvičíte len s jednou nohou, viac sa na cvičenie sústredíte, a tým viac cvičíte aj zadok. Každý má zvyčajne jednu stranu tela dominantnejšiu a silnejšiu. Dvojstranné cvičenie spôsobuje svalovú nerovnováhu, pretože sa nechtiac spoliehate na svoju dominantnú stranu. Jednostranné cvičenie zabezpečí, že váha je rovnomerne rozložená a každá končatina odvedie rovnaký kus práce.

výpady

Kombinujte viacero cvičení

Existuje mnoho rôznych cvičení pre pevný zadok. Najobľúbenejším cvičením sú drepy, ktoré sa na zadných partiách prejavujú pravdepodobne najlepšie. Neverte však len jednému druhu cvičenia. To neznamená, že zakaždým musíte prísť s novým zoznamom cvičení. Stačí cvičenia každý týždeň jemne zamieňať. Existujú pohyby dopredu, dozadu, bočné pohyby, ako aj ľahké a ťažké pohyby. Skombinujte ich a nebudete ľutovať!

Do posilňovne príďte s plánom

Nikdy do posilňovne nechoďte bez jasnej predstavy toho, čo presne a ako v ten deň chcete robiť a čo chcete dosiahnuť. Tiež sa uistite, že sa pred cvičením správne posilníte jedlom. Pripravte si zmes rýchlo tráviacich proteínov a sacharidov, aby ste minimalizovali svoje úsilie v posilňovni. Vaše telo nebude tak hladné, dehydrované, zmätené a nepripravené na cvičenie.

shake

Drepujte naširoko a nízko

Dôraz na cvičenie zadku závisí od pozície vašich nôh. Širší postoj precvičuje zadok viac ako úzky postoj. To, ako nízko budete drepovať, závisí od úrovne vašich bokov a od stability a mobility dolnej časti chrbta. Najlepšie je dostať sa k bodu, kde vaše kolená sú pokrčené na aspoň 90 stupňov. Ak sa môžete dostať tak nízko, aby ste si nebezpečne nezaokrúhľovali chrbát, je to pravdepodobne dosť nízko.

Venujte sa zadok-posilňujúcemu kardiu

Vzhľadom na to, že u žien sa telesný tuk ukladá najčastejšie do bokov a stehien, zadok môže byť tvrdohlavý pri snahe o jeho žiadaný výzor. Netvrdíme, že by ste na kardio strojoch mali tráviť najviac času. Najlepšie urobíte, ak sa najmenej trikrát do týždňa budete venovať cvičeniu na kardio strojoch, vždy v intervale 20-40 minút. Na bežiacom páse nastavte úroveň výstupu do kopca a chvíľu sa potrápte. Chôdza nastavená na ťažšie úrovne vás núti do cvičenia viac zapojiť vaše šľachy a zadok, v porovnaní s chôdzou na rovnej ploche. Pri takomto cvičení sa aj riadne zapotíte.