Rodiola (antistresový adaptogén) - Yamamoto

Rodiola (antistresový adaptogén) - Yamamoto

Rodiola (antistresový adaptogén) - Yamamoto Rodiola je vhodná v prípade únavy alebo obzvlášť stresujúcich situáciách, pri zmene ročných období,... Viac informácií

Výrobca Yamamoto
Kategória Špeciálne produkty
Hodnotenie  Prečítať hodnotenia
 
Potrebujete poradit? Opýtajte sa nás

Garantované doručenie do 24 hodínGarantované doručenie do 24 hodín
Garancia pravosti výrobkuGarancia pravosti výrobku

Cenník

Rodiola (antistresový adaptogén) - Yamamoto 30 tabliet

Príchuť Hodnotenie Dostupnosť Cena Množstvo
Bez príchute Na sklade 8,60€ ušetríte 1,70€ 6,90 € ks
Zobraziť nedostupné
Rodiola (antistresový adaptogén) - Yamamoto

Rodiola (antistresový adaptogén) - Yamamoto

Rodiola je vhodná v prípade únavy alebo obzvlášť stresujúcich situáciách, pri zmene ročných období, pri intenzívnom tréningu alebo momentoch neustálej koncentrácie, alebo pri akejkoľvek inej situácii, keď je telo vystavené osobitnému stresu.

Rhodiola, rovnako ako mnoho iných bylinných extraktov, má skutočne legendárnu históriu. Koreň sa používa na zlepšenie fyzickej výkonnosti, imunitnej odolnosti a celkovej fyzickej a duševnej pohody. Dokonca sa hovorí, že Vikingovia ho používali na obnovu svojej sily po intenzívnom fyzickom úsilí. Okrem toho, v starovekom Tibete si ho miestne obyvateľstvo osvojilo, aby im pomohlo lepšie sa prispôsobiť nadmorskej výške a drsnému podnebiu.

V tradičnej čínskej medicíne sa koreň Rhodiola rosea používal na liečbu rôznych ochorení a pre jeho povzbudzujúci účinok.

Rastlina má tiež vlastnosti využívané pri chudnutí. Vďaka stimulácii rôznych lipáz, ktoré sú schopné urýchliť uvoľňovanie tukov z ukladacích tkanív (lipolýza), ich dokáže transformovať na hnedý tuk. Takže sú ľahšie syntetizované, tj „spálené“ a následne produkujú viac energie.

Hlavné prednosti, pre ktoré je dnes známa a rozšírená, je, že je to vynikajúci „antistresový“ adaptogén, pretože pomáha sa zotavovať zo stavov fyzického a duševného vyčerpania v dôsledku obzvlášť „namáhavých“ období života. Pôsobí najmä proti úzkosti a depresii, zvyšujú sa (až o 30 %!) hladiny serotonínu, neurotransmitera zodpovedného za pocit pohody a pôsobiace proti škodlivým účinkom kortizolu – stresového hormónu. Glykozidy obsiahnuté v koreňoch sú tiež schopné zvyšovať hladiny dopamínu, čo je látka schopná prenášať signál sýtosti do CNS.

Výhody:

  • Telesná a duševná pohoda
  • „Antistresový“ adaptogén
  • Intenzívne tréningy
  • Chudnutie
  • Únava
  • Stres
  • Zmena ročných období

Dávkovanie

Prehltnite 1 tabletu raz denne s vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 tbl.
Počet dávok v balení: 30
Hodnoty:
Extrakt Rhodioly 200 mg
z toho rosavín 6 mg
z toho salidroid 1,6 mg

Zloženie

Suchý extrakt rhodiola (Sedum roseum (L.) Scop.) koreň, 3 % rosavín a 0,8 % salidosid; plnivá: celulóza, fosforečnan vápenatý; činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Dlhodobé užívanie konzultujte s lekárom. Uchovávajte na suchom mieste mimo zdrojov tepla a slnečného svetla.

Rhodiola rosea nemá žiadne zvláštne kontraindikácie, ale pri vysokých dávkach môže spôsobiť nespavosť a podráždenosť. Užívanie sa neodporúča, ak máte problémy so srdcom alebo vysoký krvný tlak, ako aj v prípade nervového vyčerpania alebo vysokého stavu úzkosti. Nikdy nepoužívajte rhodiolu, ak užívate antidepresíva, anxiolytiká a barbituráty, pretože sa zvyšujú vedľajšie účinky.

Opýtajte sa nás

Opýtajte sa nás ako prvý.

Hodnotenie

Hodnotiť produkt môžete až po prihlásení.

Celkové hodnotenie

1 hodnotení

Príchuť

1. Bez príchute