0948 448 008Garancia najrýchlejšieho a jednoduchého vybavenia reklamácie
Melatonin - Czech Virus

Melatonin - Czech Virus

Melatonin - Czech Virus Melatonín je látka telu vlastná (tzv. Spánkový hormón), ktorá sa vyskytuje sa u rady organizmov vrátane cicavcov. Jeho... Viac informácií

Výrobca Czech Virus
Kategória Vitamíny a minerály
Hodnotenie  Prečítať hodnotenia
 
Potrebujete poradit? Opýtajte sa nás

Cenník

Melatonin - Czech Virus 100 tbl

Príchuť Hodnotenie Dostupnosť Cena Množstvo
Produkt je dočasne vypredaný
Zobraziť nedostupné
Melatonin - Czech Virus

Melatonin - Czech Virus

Melatonín je látka telu vlastná (tzv. Spánkový hormón), ktorá sa vyskytuje sa u rady organizmov vrátane cicavcov. Jeho hladiny sú silne závislé na striedanie svetla a tmy. Hlavné miesto jeho tvorby je u človeka v šišinke, odkiaľ je uvoľňovaný do krvného obehu. Melatonín je jedným z najdôležitejších spánkových regulátorov. Schopnosť jeho tvorby sa ale s narastajúcim vekom postupne znižuje. To môže byť považované za jeden z dôvodov zvýšeného výskytu nespavosti vo vyššom veku au osôb so zníženou hladinou melatonínu v krvi.

Prečo je vhodné užívať Melatonín?

 • Spánkový regulátor. Reguláciu hladiny melatonínu zaisťuje suprachiasmatické jadro (SCN) hypotalamu, ktoré pomocou neurotransmiterov ovplyvňuje epifýzu. Väčšina fyziologických funkcií melatonínu je sprostredkovaná pomocou membránových receptorov. Hlavným regulátorom je striedanie svetla a tmy. V priebehu dňa dochádza vďaka svetlu k utlmeniu endogénnej syntézy melatonínu. Umelé osvetlenie v noci taktiež potláča syntézu melatonínu. V prípade opakovanému vystavení svetlu v noci, dochádza k zvýšenej syntéze melatonínu ráno.
 • Spánkový hormón. Hormón je produkovaný epifýzou (nadvěskem mozgovým, tzn. Časťou medzimozgu) a je najčastejšie lokalizovaný v mozgu, v súvisiacich neuro-orgánoch a v pohlavných orgánoch. Predvolené látkou pre syntézu melatonínu je esenciálna aminokyselina tryptofán. Melatonín je tiež produkovaný v rastlinách, kde funguje ako obrana proti oxidatívnemu stresu. Melatonín je možné na základe jeho chemickej štruktúry zaradiť spolu so serotonínom a katecholamíny medzi fenolové hormóny.
 • Dôležitosť spánku. Základným významom spánku je regenerácia rozumových funkcií. Tieto schopnosti sú nevyhnutné pre myslenie a riadenie organizmu. Pánek má tiež význam pre tzv. plasticitu neurónov. Tá je nevyhnutná v procese tvorby pamäti, a to ako krátkodobé, tak dlhodobé. Pri nedostatočne kvalitným spánku teda dochádza k zhoršenému učenia. Zároveň tiež klesá rýchlosť a presnosť. Pre športovcov je spánok obzvlášť dôležitý kvôli regenerácii svalov, vyplavovanie rastového hormónu, rastu svalov a podobne. Dôležitosť kvalitného spánku si uvedomuje každý profesionálny športovec.
 • Prečo zrovna náš produkt? Melatonín ako doplnok stravy stále nie je dostatočne rozšírený na našom trhu hoci jeho účinky nemožno poprieť. Väčšina produktov na trhu vsádza na osvedčené "čím viac, tým lepšie", avšak u melatonínu to nie je celkom pravda. Každý človek by si mal svoju toleranciu a potrebu otestovať po menších dávkach, nie je určite vhodné začať dávkou 4-5 mg / tableta, ale práve 2 mg / tableta (alebo aj polovica tablety) a postupne skúšať svoju toleranciu. Tento produkt je výsledkom spolupráce s prednou špecialistkou na Melatonín v SR.

Suplementácia Melatonín ako doplnkom stravy je naozaj vhodná hlavne pre vyťažených ľudí, ťažko trénujúcich športovcov a osoby, ktoré často cestujú. Nejedná sa o návykový liek (!!), ide o látku telu vlastnú, ktorá môže pomôcť s reguláciou spánku. Narozdiel od liekov na predpis nemá vážne vedľajšie účinky pre zdravé jedince a prakticky sa ním nedá predávkovať - dávkovanie ale vždy konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom, ktorý pozná váš zdravotný stav a dokáže vám určite aj správnu dávku melatonínu. Ako bolo napísané vyššie, vždy otestujte svoju vlastnú toleranciu, ideálne začnite s 1/2 tablety (1 mg melatonínu).

Odporúčané dávkovanie

 • Jednu tabletu pred zaspaním zapite vodou.
 • Melatonín účinkuje v tme, preto nenarúšajte jeho účinky svetlom.
 • Najmä sa vyhnite zdrojom tzv. Modrého svetla (mobily atď.).

Nutričné informácie

Látka Obsah v 1 tablete
melatonín 2 mg

Zloženie

 • Mikrokryštalická celulóza (plnidlo), melatonín, protispákající látka: stearan horečnatý (rastlinného pôvodu)

informácie

 • doplnok stravy
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Ak sa liečite s hladinou krvného cukru, konzultujte užívanie melatonínu so svojím lekárom.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Skladujte v suchu pri teplote 10-25 ° C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.
 • Chráňte pred mrazom. Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.
 • Po otvorení spotrebujte do 60 dní.
 • Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
 • Nie je vhodné do 18-tich rokov.
 • NIKDY NEPREKRAČUJTE odporúčanú dávku!
 • Pred užívaním sa vždy poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom!
 • Vyrobené v zariadenie spracúvajúce mlieko, sóju, vajcia, kôrovce, orechy, lepok a výrobky z nich.

Opýtajte sa nás

Opýtajte sa nás ako prvý.

Hodnotenie

Hodnotiť produkt môžete až po prihlásení.

Celkové hodnotenie

1 hodnotení

Príchuť

1. bez príchute