0948 448 008Garancia najrýchlejšieho a jednoduchého vybavenia reklamácie
Glucosamine - Peak

Glucosamine - Peak

Glucosamine - glukózamín sulfát s hydrolyzovaným kolagénom obohatený o vitamíny C a E Peak Glucosamine je glukózamín sulfát s hydrolyzovaným... Viac informácií

Výrobca Peak Performance
Kategória Kĺbová výživa
Hodnotenie  Prečítať hodnotenia
 
Ciele Aby ma pohyb nebolel
Potrebujete poradit? Opýtajte sa nás

Garantované doručenie do 24 hodínGarantované doručenie do 24 hodín

Cenník

Glucosamine - Peak 120 Kaps

Príchuť Hodnotenie Dostupnosť Cena Množstvo
bez príchute Na sklade 12,80 € ks
Zobraziť nedostupné
Glucosamine - Peak

Glucosamine - glukózamín sulfát s hydrolyzovaným kolagénom obohatený o vitamíny C a E

Peak Glucosamine je glukózamín sulfát s hydrolyzovaným kolagénom obohatený o vitamíny C a E v kapsulovej forme. Glukózamín sulfát je v prírode sa vyskytujúci aminomonosacharid a je súčasťou chrupkového matrixu a synoviálnej tekutiny, ktorý vykazuje špecifické farmakologické účinky na kĺbové tkanivá. Podstata jeho pôsobenia spočíva v schopnosti priaznivo ovplyvniť rovnováhu metabolických procesov v chrupavke. Glukozamín sulfát dokáže zastaviť stratu kĺbovej chrupavky, ku ktorej dochádza pri osteoartróze. Tento účinok bol preukázaný odbornými štúdiami pri dlhodobom užívaní. Rovnako má priaznivé účinky pri bolesti, zápale, stuhnutosti kĺbov a šliach. Pridaný hydrolyzovaný hovädzí kolagén chráni a pomáha v získaní svalovej hmoty, prispieva k zlepšeniu príznakov artritídy a iné. Ďalšie potenciálne výhody hydrolyzovaného kolagénu zahŕňajú zlepšenie tónovania a zhustenia kože, obnovenie kĺbov, arteriálne zosilnenie, zvýšenie energie a obnovenie orgánov.

Glukozamín je látka, ktorá sa prirodzene vytvára v organizme. Koncentruje sa v kĺbnej chrupavke, kde vytvára dlhšie reťazce, ktoré sa nazývajú glykosaminoglykány, ktoré tvoria základnú štruktúru zloženia chrupavky. Tieto reťazce ďalej vytvárajú ešte väčšie molekulárne štruktúry známe ako proteoglykány. Funkcia proteoglykánov spočíva v udržaní vody v kĺbnom priestore, aby nedochádzalo k vysúšaniu chrupaviek počas pohybu a podieľajú sa tiež na ich vytváraní a obnove. Predpokladá sa, že majú regeneračné účinky na osteoartrózu, chránia kĺby a šľachy pred úrazom pri preťažení a zmierňujú zápal v kĺboch, šľachách, chrupavkách a mäkkých tkanivách. U niektorých ľudí dochádza ku kompletnej obnove poškodených tkanív, u iných dochádza k úľave od bolesti a zlepšeniu pohyblivosti, pôsobia aj preventívne. Glukozamín tiež podporuje vstup síry do chrupavky. Kvôli tomuto účinku môže byť GS najlepším zdrojom glukozamínu. Neschopnosť tvoriť glukozamín môže byť hlavnou príčinou vedúcou k osteoartritíde, najčastejšej forme artritídy (ide o degeneratívne ochorenie kĺbov).

Vitamín C prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí, chrupaviek a pokožky. Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Vitamín E je dobre známy, silný antioxidant, ktorý pomáha v boji proti voľným radikálom. Štúdie uvádzajú, že oxidačný stres spôsobený voľnými radikálmi, môže prispieť k predčasnému starnutiu buniek. Vitamín E tiež posilňuje funkcie imunitného systému a pomáha podporu kardiovaskulárneho zdravia.

Výhody

  • pridaný hydrolyzovaný hovädzí kolagén
  • udržuje pružnosť chrupavky
  • zmierňuje bolesti v kĺbe
  • pôsobí protizápalovo
  • prevencia pri liečení artritídy, artrózy a osteoporózy
  • obohatený o vitamíny C a E

Odporúčané dávkovanie

Užite 3 kapsule rozdelené rovnomerne počas dňa s dostatočným množstvom vody.

Tabuľka nutričných hodnôt

Glucosamine 120 kaps (bez príchute)
Veľkosť 1 dávky: 3 kaps
Počet dávok v balení: 40
Nutričné hodnoty 1 dávka (3 kaps)
Vitamín E 30 mg
Vitamín C 180 mg
Glukózamín sulfát 1250 mg
z toho glukózamín 1000 mg
Hydrolyzovaný kolagén 650 mg

Zloženie

Glukózamín sulfát stabilizovaný chloridom draselným (kôrovce) (56%), hovädzí hydrolyzovaný kolagén, kapsula (hovädzia želatína, farbivo: oxid titaničitý), kyselina L-askorbová (6,7%), DL-alfa-tokoferyl acetát (2,2%), protihrudkové činidlo: horečnaté soli mastných kyselín (zeleniny).

Alergény

Obsahuje kôrovce alebo výrobky z nich

Opýtajte sa nás

Opýtajte sa nás ako prvý.

Hodnotenie

Hodnotiť produkt môžete až po prihlásení.

Celkové hodnotenie

1 hodnotení

Príchuť

1. bez príchute