0948 448 008Garancia najrýchlejšieho a jednoduchého vybavenia reklamácie
Glucosamine - Peak

Glucosamine - Peak

Glucosamine - glukózamín sulfát s hydrolyzovaným kolagénom obohatený o vitamíny C a E Peak Glucosamine je glukózamín sulfát s hydrolyzovaným... Viac informácií

Výrobca Peak Performance
Kategória Kĺbová výživa
Hodnotenie  Prečítať hodnotenia
 
Ciele Aby ma pohyb nebolel
Potrebujete poradit? Opýtajte sa nás

Cenník

Glucosamine - Peak 120 Kaps

Príchuť Hodnotenie Dostupnosť Cena Množstvo
bez príchute Na sklade 12,80 € ks
Zobraziť nedostupné
Glucosamine - Peak

Glucosamine - glukózamín sulfát s hydrolyzovaným kolagénom obohatený o vitamíny C a E

Peak Glucosamine je glukózamín sulfát s hydrolyzovaným kolagénom obohatený o vitamíny C a E v kapsulovej forme. Glukózamín sulfát je v prírode sa vyskytujúci aminomonosacharid a je súčasťou chrupkového matrixu a synoviálnej tekutiny, ktorý vykazuje špecifické farmakologické účinky na kĺbové tkanivá. Podstata jeho pôsobenia spočíva v schopnosti priaznivo ovplyvniť rovnováhu metabolických procesov v chrupavke. Glukozamín sulfát dokáže zastaviť stratu kĺbovej chrupavky, ku ktorej dochádza pri osteoartróze. Tento účinok bol preukázaný odbornými štúdiami pri dlhodobom užívaní. Rovnako má priaznivé účinky pri bolesti, zápale, stuhnutosti kĺbov a šliach. Pridaný hydrolyzovaný hovädzí kolagén chráni a pomáha v získaní svalovej hmoty, prispieva k zlepšeniu príznakov artritídy a iné. Ďalšie potenciálne výhody hydrolyzovaného kolagénu zahŕňajú zlepšenie tónovania a zhustenia kože, obnovenie kĺbov, arteriálne zosilnenie, zvýšenie energie a obnovenie orgánov.

Glukozamín je látka, ktorá sa prirodzene vytvára v organizme. Koncentruje sa v kĺbnej chrupavke, kde vytvára dlhšie reťazce, ktoré sa nazývajú glykosaminoglykány, ktoré tvoria základnú štruktúru zloženia chrupavky. Tieto reťazce ďalej vytvárajú ešte väčšie molekulárne štruktúry známe ako proteoglykány. Funkcia proteoglykánov spočíva v udržaní vody v kĺbnom priestore, aby nedochádzalo k vysúšaniu chrupaviek počas pohybu a podieľajú sa tiež na ich vytváraní a obnove. Predpokladá sa, že majú regeneračné účinky na osteoartrózu, chránia kĺby a šľachy pred úrazom pri preťažení a zmierňujú zápal v kĺboch, šľachách, chrupavkách a mäkkých tkanivách. U niektorých ľudí dochádza ku kompletnej obnove poškodených tkanív, u iných dochádza k úľave od bolesti a zlepšeniu pohyblivosti, pôsobia aj preventívne. Glukozamín tiež podporuje vstup síry do chrupavky. Kvôli tomuto účinku môže byť GS najlepším zdrojom glukozamínu. Neschopnosť tvoriť glukozamín môže byť hlavnou príčinou vedúcou k osteoartritíde, najčastejšej forme artritídy (ide o degeneratívne ochorenie kĺbov).

Vitamín C prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí, chrupaviek a pokožky. Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Vitamín E je dobre známy, silný antioxidant, ktorý pomáha v boji proti voľným radikálom. Štúdie uvádzajú, že oxidačný stres spôsobený voľnými radikálmi, môže prispieť k predčasnému starnutiu buniek. Vitamín E tiež posilňuje funkcie imunitného systému a pomáha podporu kardiovaskulárneho zdravia.

Výhody

  • pridaný hydrolyzovaný hovädzí kolagén
  • udržuje pružnosť chrupavky
  • zmierňuje bolesti v kĺbe
  • pôsobí protizápalovo
  • prevencia pri liečení artritídy, artrózy a osteoporózy
  • obohatený o vitamíny C a E

Odporúčané dávkovanie

Užite 3 kapsule rozdelené rovnomerne počas dňa s dostatočným množstvom vody.

Tabuľka nutričných hodnôt

Glucosamine 120 kaps (bez príchute)
Veľkosť 1 dávky: 3 kaps
Počet dávok v balení: 40
Nutričné hodnoty 1 dávka (3 kaps)
Vitamín E 30 mg
Vitamín C 180 mg
Glukózamín sulfát 1250 mg
z toho glukózamín 1000 mg
Hydrolyzovaný kolagén 650 mg

Zloženie

Glukózamín sulfát stabilizovaný chloridom draselným (kôrovce) (56%), hovädzí hydrolyzovaný kolagén, kapsula (hovädzia želatína, farbivo: oxid titaničitý), kyselina L-askorbová (6,7%), DL-alfa-tokoferyl acetát (2,2%), protihrudkové činidlo: horečnaté soli mastných kyselín (zeleniny).

Alergény

Obsahuje kôrovce alebo výrobky z nich

Opýtajte sa nás

Opýtajte sa nás ako prvý.

Hodnotenie

Hodnotiť produkt môžete až po prihlásení.

Celkové hodnotenie

1 hodnotení

Príchuť

1. bez príchute