Colina E Inositolo (zdravá pečeň) - Yamamoto

Colina E Inositolo (zdravá pečeň) - Yamamoto

Colina E Inositolo (zdravá pečeň) - Yamamoto Cholín a inozitol sú základnými zložkami fosfatidylcholínu a fosfatidylinozitolu, ktoré prispievajú k... Viac informácií

Výrobca Yamamoto
Kategória Špeciálne produkty
Hodnotenie  Prečítať hodnotenia
 
Potrebujete poradit? Opýtajte sa nás

Garantované doručenie do 24 hodínGarantované doručenie do 24 hodín
Garancia pravosti výrobkuGarancia pravosti výrobku

Cenník

Colina E Inositolo (zdravá pečeň) - Yamamoto 60 Kaps

Príchuť Hodnotenie Dostupnosť Cena Množstvo
Bez príchute Na sklade 13,60€ ušetríte 2,70€ 10,90 € ks
Zobraziť nedostupné
Colina E Inositolo (zdravá pečeň) - Yamamoto

Colina E Inositolo (zdravá pečeň) - Yamamoto

Cholín a inozitol sú základnými zložkami fosfatidylcholínu a fosfatidylinozitolu, ktoré prispievajú k syntéze lipoproteínov, transportérov tuku a cholesterolu v krvi.

Cholín prispieva k udržaniu zdravých pečeňových funkcií a Inositol zabraňuje oxidácii a akumulácii tukov v pečeni a je nevyhnutný pre zdravie pečene, obličiek a myelínu.

Colina e inositolo je výživový doplnok stravy s obsahom vzácnych prvkov cholínu a inozitolu. Ich nedostatok ovplyvňuje prítomnosť týchto „nosičov“ (transportérov), t.j. LDL a VLDL, pričom sa uprednostňuje akumulácia tuku v pečeni.

Pečeň vylučuje tuky vďaka 2 lipoproteínom, t.j. VLDL a LDL, ktoré sú zase tvorené proteínmi a fosfolipidmi, medzi ktorými je hlavný fosfolipid fosfatidylcholín. To vyjadruje význam cholínu, prekurzora fosfatifdylcholínu, ktorý umožňuje transport tuku z pečene do svalov a tukového tkaniva. Navyše je nevyhnutný pre tvorbu hlavných zložiek bunkových membrán (fosfolipidov) a acetylcholínu, dôležitej látky, ktorá sa zúčastňuje ako neurotransmiter v mnohých mozgových a kognitívnych procesoch.

Cholín (Vitamín B7) je esenciálna mikroživina, ktorá hrá kľúčovú úlohu pri fosfolipidoch a acetylcholíne, dôležitom neurotransmiteri.

Výhody cholínu:

  • Prispieva k udržaniu fyziologickej funkcie pečene
  • Je vybavený „lipotropnou“ silou, ktorá zabraňuje usadzovaniu lipidov v pečeni
  • Má neuroprotektívne, antioxidačné a ochranné vlastnosti pre srdce
  • Pôsobí proti škodlivým účinkom homocysteínu na kardiovaskulárnej úrovni
  • Podporuje nervovú funkciu

V doplnku nájdeme Vitamín B7 synergicky kombinovaný s inozitolom (niekedy sa označuje aj ako vitamín B8, hoci v pravom zmysle slova to klasický vitamín nie je), pretože je základnou zložkou lecitínu, ktorý je nevyhnutný na použitie tukov a cholesterolu v tele. Štúdie ukázali, že inozitol je dôležitým liekom v detoxikačných procesoch v tele a pečeni, čo podporuje „filtračné“ funkcie, ktoré pomáhajú neutralizovať endogénne a exogénne toxíny tela. Za zmienku stojí aj lipotropná funkcia inozitolu, ktorá sa pridáva k funkcii cholínu, pričom obidve účinné látky sa venujú odstraňovaniu tuku v pečeni (lipotropný účinok). Toto je nevyhnutné opatrenie pre zdravú pečeň.

Výhody inozitolu:

  • Zabraňuje oxidácii a akumulácii tukov v pečeni
  • Je nevyhnutný pre zdravie pečene, obličiek a myelínu.

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne s vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 kaps.
Počet dávok v balení: (60 kaps.) 60
Cholín bitartrát 250 mg
z toho cholín 102,5 mg
Inozitol 250 mg

Zloženie

Inozitol, cholín bitartrát, objemové činidlá: celulóza, fosforečnan vápenatý, kapsula (želatína), činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín, farbivo: E171.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Opýtajte sa nás

Opýtajte sa nás ako prvý.

Hodnotenie

Hodnotiť produkt môžete až po prihlásení.

Celkové hodnotenie

1 hodnotení

Príchuť

1. Bez príchute