0948 448 008Garancia najrýchlejšieho a jednoduchého vybavenia reklamácie
BCAA Complex - Scitec Nutrition

BCAA Complex - Scitec Nutrition

BCAA Complex - Scitec Nutrition BCAA Complex Vám pomôže tlmiť pocit únavy a vyčerpanosti, udržiavať normálnu činnosť imunitného... Viac informácií

Cenník

BCAA Complex - Scitec Nutrition 300 g

Příchuť Hodnotenie Dostupnosť Cena Množstvo
Lemon Na sklade 20,00€ ušetríte 6,45€ 13,55 € ks
Zobraziť nedostupné
BCAA Complex - Scitec Nutrition

BCAA Complex - Scitec Nutrition

BCAA Complex Vám pomôže tlmiť pocit únavy a vyčerpanosti, udržiavať normálnu činnosť imunitného systému, regulovať hormonálnu aktivitu a samozrejme dokonale regenerovať svalstvo po namáhavom tréningu.

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), menovite leucín, izoleucín a valín, tvoria dôležitú skupinu aminokyselín. Aminokyseliny BCAA patria pre ľudské telo medzi 9 esenciálnych aminokyselín z toho dôvodu, že si ich samo nedokáže vytvoriť. Jediným zdrojom týchto aminokyselín je naša každodenná strava a doplnky výživy.

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom tvoria viac než 35% zásob esenciálnych aminokyselín vo svalových bielkovinách. Leucín, izoleucín a valín, sú nenahraditeľnými aminokyselinami, ktoré môžeme zabezpečiť z rozličných zdrojov potravy bielkovinového charakteru. Klasické BCAA produkty obsahujú leucín, izoleucín a valín v typickom pomere 2:1:1. Novým štandardom pri BCAA produktoch na trhu je ale dominantný pomer leucínu, 8:1:1, v porovnaní s ostatnými aminokyselinami s rozvetveným reťazcom. Pri tomto pomere už nie je potrebné pre zabezpečenie vyššieho príjmu leucínu dávku ďalej zvyšovať.

Naša BCAA COMPLEX formula sa ale nezastaví len pri novom pomere BCAA aminokyselín! Glutamín patrí svojou popularitou medzi zložky vyššej kategórie, a preto sme ho do našej formule aj pridali k možnosti zvýšenia jeho príjmu. Pre zlepšenie komplexnosti našej formule sme pridali aj aminokyselinu l-alanín, ktorá zaostáva čo sa týka pomeru obsahu v živočíšnych bielkovinách len za leucínom. L-alanín sa vyskytuje vo veľkej miere hlavne v mäse. Na záver je BCAA COMPLEX aj zdrojom vitamínu B6, ktorý prispieva٭ k:

  • Regulácii hormonálnej aktivity
  • Normálnej tvorbe energie výmenou látok
  • Tlmeniu vyčerpanosti a pocitu únavy
  • Normálnej činnosti imunitného systému
  • Správnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu
  • Správnej tvorbe červených krviniek

٭Vedecky dokázané, Tvrdenia povolené Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA).

Odporúčané dávkovanie:

Doporučuje sa užiť 1 dávku BCAA Complex, úplne rozpustenú v 300 ml vody. Doporučuje sa dávku užiť tesne pred tréningom, alebo počas jeho trvania. Užitie ďalšej dávky je možné kedykoľvek, keď je pre maximalizáciu bielkovinovej syntézy potrebný príjem aminokyselín, napr. každé tri hodiny, ak sa doplnenie leucínových zásob neuskutoční z denného príjmu stravy.

Tabuľka nutričných hodnôt:

Nutričné hodnoty 1 dávka (10g) 100g
kalórie 10 kcal / 42 kJ 100 kcal / 450 kJ
sacharidy 2,4 g 24 g
L-Leucin 4000 mg 40 g
L-Isoleucin 500 mg 5000 mg
L-Valin 500 mg 5000 mg
L-Alanyl L-Glutamin 250 mg 2500 mg
Vitamin B6 1,7 mg 17 mg

Zloženie:

L-leucín, dextróza, L-izoleucín, L-valín L-alanyl L-glutamín, kyselina citrónová, citrón aróma, aspartám, riboflavín na farbu, pyridoxín hydrochlorid.

  • Vetvené esenciálne aminokyseliny BCAA (leucín, izoleucín a valín).
  • Doplňovanie BCAA zabraňuje povýkonovej katabolizacií, urýchľuje regeneráciu, obnovuje hladinu v tkanivách, má anabolické účinky a zabraňuje potrebe celkového zvýšeného prímu bielkovín.
  • Viac informácií o BCAA nájdete na:
  • Všetko dôležité o BCAA

Opýtajte sa nás

Opýtajte sa nás ako prvý.

Hodnotenie

Hodnotiť produkt môžete až po prihlásení.

Celkové hodnotenie

1 hodnotení

Příchuť

1. Lemon