0948 448 008Garancia najrýchlejšieho a jednoduchého vybavenia reklamácie
Arginine Fusion - AONE Nutrition

Arginine Fusion - AONE Nutrition

Arginine Fusion - AONE Nutrition L-arginín nielenže pozitívne ovplyvňuje produkciu oxidu dusnatého, ktorý rozširuje cievy, čím zvyšuje prísun... Viac informácií

Cenník

Arginine Fusion - AONE Nutrition 120 kaps

Príchuť Hodnotenie Dostupnosť Cena Množstvo
Bez príchute Na sklade 16,50 € ks
Zobraziť nedostupné
Arginine Fusion - AONE Nutrition

Arginine Fusion - AONE Nutrition

L-arginín nielenže pozitívne ovplyvňuje produkciu oxidu dusnatého, ktorý rozširuje cievy, čím zvyšuje prísun živín a kyslíka do svalov, ale v kľudovej fáze zvyšuje vylučovanie inzulínu. Tým dochádza k zintenzívneniu uskladnenia glykogénu, základného energetického zdroja vo svaloch. K ďalším funkciám L-arginínu patrí stimulácia vylučovania ľudského rastového hormónu, ktorá vedie k zlepšeniu syntézy proteínov a zároveň k zvýšenému odbúravaniu tukov.

Arginín je neesenciálna aminokyselina s radom dôležitých úloh v organizme. Pre lepšie pochopenie je potrebné uviesť základné účinky arginínu. Jedným z dvoch zásadných vplyvov v organizme je funkcia arginínu ako prekurzora tvorby oxidu dusnatého (NO), ktorý v periférnych častiach organizmu pôsobí vazodilatačne (znižuje tonus) na hladké svalstvo - v konečnom dôsledku to znamená, že sa rozšíria cievy, zvýši sa prekrvenie, čo umožní zásobenie periférií živinami a kyslíkom. Na túto vlastnosť existujú dva možné pohľady:

1. z hľadiska športovej výkonnosti a regenerácie Vďaka zvýšenému množstvu oxidu dusnatého NO (arginín je prekurzorom) dilatuje cievy zásobujúce svalové tkanivo živinami. Vďaka väčšiemu prietoku krvi sa do tkanív dostane viac kyslíka a glukózy v priebehu záťaže. Ak sa na daný princíp pozrieme ešte bližšie, tak glukóza spolu s množstvom kyslíka sú limitom predovšetkým dlhodobej intenzívnej záťaže, teda tu môže arginín pomôcť zvýšiť výkonnosť. Z hľadiska krátkodobého maximálneho výkonu (do 30 sekúnd) je potrebné vnímať, že organizmus čerpá energiu predovšetkým zo zdrojov operatívno dostupných vo svalových bunkách a arginín môže vďaka rozšíreniu ciev pomôcť následnej regenerácii - urýchli doplnenie spotrebovaných sacharidov, rýchlejšie odplavenie metabolitov.

2. z hľadiska zvýšenia prekrvenia pohlavných orgánov Fungovanie pohlavných orgánov je založené na schopnosti dodať dostatok krvi k ich prekrveniu. Konkrétne u mužov je na tomto založená schopnosť udržať erekciu. Arginín vďaka schopnosti rozširovať cievy podporuje túto funkciu a všeobecne je považovaný za prostriedok zlepšujúci kvalitu sexuálneho života. Ďalším dôležitým faktom z hľadiska reprodukčných funkcií je to, že mužské semeno je tvorené prevažne z arginínu (95%), teda dostatočné množstvo arginínu, alebo prípadná suplementácia zlepšuje schopnosť tvorby spermií (spermatogenézu).

Výhody

  • podporuje rast svalov a zvýšenie sily
  • zvyšuje produkciu somatotropínu
  • zlepšuje prekrvenie a transport živín do svalov
  • podporuje imunitný systém
  • urýchľuje proces hojenia
  • znižuje hladinu cholesterolu
  • zvyšuje tvorbu spermií a libido
  • obohatený o vitamíny B6, B12 a niacín

Nutričné hodnoty

Arginine 120 kaps (bez príchute)
Veľkosť 1 dávky: 2 tbl
Počet dávok v balení: 60
Nutričné hodnoty 1 dávka (2 tbl) % ODD*
Kalórie 25 kJ / 6,8 kcal
L-Arginín 1420 mg
Niacín / Vitamín B3 16 mg
Pyridoxín / Vitamín B6 1,4 mg
Kobalamín / Vitamín B12 2,5 mcg
*odporúčaná denná dávka
**denná dávka nie je stanovená
Zloženie
L-arginín hydrochlorid, nikotínamid, pyridoxín hydrochlorid, kyanokobalamín, horečnaté soli mastných kyselín (protihrudkujúca látka).
Alergény
Neobsahuje alergény.

Odporúčané dávkovanie

Užite denne 2 x 2 kapsule na lačný žalúdok a zapite dostatočným množstvom vody. Silové športy: užite 4 kapsule 1 hodinu pred fyzickým výkonom.

Opýtajte sa nás

Opýtajte sa nás ako prvý.

Hodnotenie

Hodnotiť produkt môžete až po prihlásení.

Celkové hodnotenie

1 hodnotení

Príchuť

1. Bez príchute