0917 164 519Garancia najrýchlejšieho a jednoduchého vybavenia reklamácie

Ako udržiavať aktívny životný štýl

Ako udržiavať aktívny životný štýl

Fitness nie je len krátkodobou záležitosťou. Vezmite si nasledujúce pravidlá k srdcu a môžete si vytvoriť aktívny životný štýl na celý život.

aktívny životný štýl

Cvičte s primeranou intenzitou

Ľudia často cvičia s veľmi vysokou intenzitou a s vysokými hmotnosťami. Popri tom ignorujú známky potenciálnych zranení. Medzi najbežnejšie zranenia patria zranenia ramien, kolien, dolnej časti chrbta a lakťov kvôli prílišnému zaťažovaniu kostí. Dôležité je teda necvičiť cez bolesť. Ak pocítite akékoľvek náznaky bolesti určitých častí tela, zamerajte sa na cvičenie iných častí tak, aby ste mohli v cvičení pokračovať aj ďalší deň. Po odchode z posilňovne by ste sa mali cítiť silnejší, ako keď ste do nej vstúpili.

Nenechajte sa ovplyvniť veľkým výberom možností

Môžete cvičiť na strojoch, s činkami, s vlastnou váhou, môžete behať, plávať, atď. – máte mnoho možností, z ktorých si môžete vybrať. Nevyberajte si. Príďte do posilňovne s konkrétnym plánom, ktorého sa budete držať. Nechajte si poradiť od skúsených trénerov a fitness expertov ohľadne denného plánu cvičenia, správnej výživy a výživových doplnkov. Budete tak mať k dispozícii všetko, čo k úspechu potrebujete.

Kvalita je dôležitejšia ako kvantita

Aký dobrý je váš drep? Ak odpoviete konkrétnym počtom kilogramov, otázku ste nepochopili správne. Existuje mnoho zle prevedených drepov s ťažkou váhou a mnoho dobre prevedených drepov s ľahkou váhou. Naučte sa cvičiť so správnou váhou! Vaše ego nechajte pred posilňovňou. Samozrejme, že cvičenie s hmotnosťou, ktorá vás kedysi desila, je viac uspokojivé. No hlavné je mať cviky pod kontrolou a vykonávať ich veľmi kvalitne. Nepatrite medzi tých, ktorí si vysokými váhami spôsobia zranenie. Zamerajte sa na kvalitu, čísla časom prídu!

cvičenie s činkou

Nezabudnite odpočívať

Keď odpočívate, vaše svaly rastú. Nikdy nepodceňujte dôležitosť odpočinkových dní, pretože práve počas týchto dní sa vaše svaly zotavujú a obnovujú. Ak cvičíte každý deň, neurobíte taký pokrok, aký by ste chceli. To môže viesť jedine k frustrácii z cvičenia. Ako zistíte, že odpočívate dostatočne? Spomeňte si na posledných pár týždňov a položte si otázku: Cítite sa byť na konci týždňa silnejší ako na začiatku? Ak telo dopujete kofeínom na to, aby ste zvládli ďalšie cvičenie, potrebujete odpočinku viac. Namiesto každodenného cvičenia skúste cvičiť každý druhý deň, dva z troch dní alebo nahraďte cvičenia s váhou napr. jógou.

Zamerajte sa na zábavu

Myslíte, že aby ste spaľovali tuky, musíte stráviť hodiny drinou v posilňovni, behaním a podobne? Je jasné, že čím viac aktivít vykonávate, tým viac kalórií spálite. Ale ak sa počas cvičenia cítite mizerne, moc si tým nepomôžete. Cvičenie nemá byť za trest! Nenúťte sa robiť niečo, čo sa vám rozhodne nepáči. Vyberte si aktivity, ktoré vás bavia, na ktoré sa budete tešiť – takto vám ostane na cvičenie motivácia. Športové hry s priateľmi, turistika s rodinou – to sú skvelé voľby. Nájdite si pre vás zábavnú fitness aktivitu, na ktorú si každý týždeň nájdete čas. Pokiaľ sa z cvičenia nebudete tešiť, aktívny životný štýl vám dlho nevydrží.

aktívny životný štýl

Určite si primárne ciele

Tréneri milujú, ak máte špecifické ciele. Ak vám neprekáža tvrdá práca, môžu vám pomôcť. Musíte sa uistiť, že nový a aktívny životný štýl nechcete viesť len kvôli chudnutiu a zmenám vo výzore. Najdôležitejšie sú ciele skrývajúce sa za tým – zdravie, viac energie, väčšie sebavedomie. Práve vízia dosiahnutia týchto cieľov vám pomôže pokračovať v procese zmeny životného štýlu a zaistí, že sa pri tom nebudete nudiť. Ako dosiahnuť tieto ciele? Časom, konzistenciou a trpezlivosťou.